Buty na obcasach są sexy! O tym wiedzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni… To oczywiste, jednak wszyscy wiemy także, że nie na wszystkich kobietach najmodniejsze szpilki prezentują się tak samo zjawiskowo. Dlaczego?

Nawet najmodniejsze szpilki mogą stracić na atrakcyjności, gdy są źle dobrane. Jak uniknąć błędów przy kupowaniu szpilek? Na do zwrócić uwagę przymierzając szpilki w sklepie? Skorzystaj z naszego miniporadnika!

Najmodniejsze szpilki w idealnym rozmiarze

Szpilki muszą być starannie wybrane i dopasowane. Nie żałuj chwil straconych na ich wybieranie. Na samym początku sprawdź, czy wybrane przez ciebie buty na obcasie są dobrze dostosowane do twojego wzrostu i nie zaburzają proporcji ciała. Przymierzając szpilki upewnij się patrząc w lustro, czy buty nie zniekształcają twojej sylwetki. Uwaga, wysokość obcasa nie ma tutaj znaczenia. Grunt to odpowiednie proporcje!

Co do milimetra

Upewnij się także, czy wszystkie palce u stóp mieszczą się w całości na podeszwie (jeśli mierzysz szpilki z odkrytymi palcami). Sprawdź, także czy poza but nie wystaje twoja pięta. W przypadku odkrytej pięty i palców, koniecznie upewnij się, czy podeszwa nie jest wyraźnie dłuższa niż stopa. Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże szpilki wyglądają niekorzystnie. Wybierając szpilki załóż jeszcze w sklepie obydwa buty, żeby sprawdzić, czy są dobrze wyprofilowane i stabilne. Jeśli kupujesz buty na specjalną okazję, koniecznie „przetestuj” je w domu. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń, żeby stopa przyzwyczaiła się do obuwia.