Eleganckie szpilki damskie są ważnym elementem damskiej garderoby już od około stu lat. W tym czasie stopniowo udoskonalano ich konstrukcję i tworzono coraz atrakcyjniejsze modele tych wyjątkowych butów.

Ale eleganckie szpilki damskie są dziś nie tylko elementem świata mody. Zajmują też ważne miejsce w popkulturze. Ich oszałamiająca kariera w świecie muzyki i filmu zaczęła się na przełomie lat 40. i 50. dwudziestego wieku, kiedy to eleganckie szpilki damskie pojawiły się w kolekcji New Look Christiana Diora.

Eleganckie szpilki damskie pomogą podbić świat

Gwiazdą, która jako jedna z pierwszych pokochała eleganckie szpilki damskie była Marylin Monroe. Słynna aktorka wypowiadała się na temat tych wspaniałych kobiecych butów niejeden raz, a kilka z jej stwierdzeń pamiętamy do dziś. To przecież właśnie ona powiedziała: dajcie dziewczynom odpowiednie buty, a podbiją świat.

Eleganckie szpilki damskie a seks (w wielkim mieście)

Eleganckie szpilki damskie mimo upływu dziesięcioleci wciąż są na topie. Do dziś są gwiazdą wielkiego ekranu. Nie zabrakło ich między innymi w popularnym serialu „Seks w wielkim mieście”. W jednym z odcinków pada pamiętne zdanie wypowiedziane przez Carrie Bradshaw (w tej roli wystąpiła Sarah Jessica Parker): Zabierz wszystko, moją biżuterię, mój zegarek, moje pieniądze, ale zostaw szpilki Manolo Blahnika!

Eleganckie szpilki damskie na królewskich stopach

Manolo Blahnik zapisał się w historii kina amerykańskiego po „Seksie w wielkim mieście” jeszcze niejeden raz. Buty jego projektu pojawiły się między innymi na nogach królowej Marii Antoniny (w tej roli Kirsten Dunst) w filmie Sophii Coppoli „Marie Antoinette”. Oglądając nowe kinowe produkcje nie zapomnijcie zwrócić uwagę na to, co gwiazdy mają na nogach!