Eleganckie szpilki damskie to obiekt fascynacji i pożądania kobiet z całego świata. Dlaczego te ultrakobiece buty budzą tyle emocji? Dlaczego kobiety wciąż chcą je nosić, mimo że szpilki tak często bywają po prostu bardzo niewygodne?

„Wyglądam jak szara myszka w dżinsach z T-shirtem. Ale kiedy idę na spotkanie, zakładam buty swojego projektu i od razu czuję się lepiej. Od razu zmienia mi się sylwetka” – mówi Annabel Winship, popularna projektantka butów. I rzeczywiście, coś w tym jest!

Eleganckie szpilki damskie dodają pewności siebie

Eleganckie szpilki damskie, podwyższając piętę zmieniają ułożenie wszystkich części ciała. Pomińmy tutaj medyczne i ortopedyczne problemy, które mogą się z tym wiązać. Każda kobieta zakładająca szpilki powinna być ich świadoma. Nie ulega wątpliwości, że chodząc w szpilkach nie można się garbić. Mięśnie muszą być lekko napięte, by utrzymać równowagę. Szpilki, wymuszając te zmiany, dodają szyku i elegancji, a co za tym idzie, pewności siebie.

Eleganckie szpilki damskie zmieniają wizerunek

Mogą zmienić nawet najprostszy strój w wystrzałową kreację. Ktokolwiek widział kobietę w dżinsach i trampkach zmieniającą buty na szpilki, wie o jak radykalnej przemianie mowa. W chwili zmiany butów ich właścicielka w mgnieniu oka staje się kimś zupełnie innym.

Eleganckie szpilki damskie dodają centymetrów

Buty na wysokich obcasach wydłużają optycznie nogi i dodają kilka centymetrów wzrostu. Nic dziwnego, że kobiety na całym świecie szczególnie upodobały sobie eleganckie szpilki damskie Christiana Loubutina. Ich obcas tych butów mierzy nawet do 12 centymetrów. Ale na rynku dostępne są eleganckie szpilki damskie także i na wyższym obcasie. Rumuński projektant Mihai Albu zaprojektował buty, którą mogą podwyższyć kobietę o 31 cm.