Eleganckie szpilki damskie to dziś absolutny must have w każdej kobiecej szafie. Historia szpilek zaczęła się pod koniec XIX wieku. Tego rodzaju buty wymyślił Olbrecht Kliczka, z zawodu fizyk, który prawdopodobnie nie podejrzewał, że eleganckie szpilki damskie zrobią kiedyś tak wielką karierę.

Eleganckie szpilki damskie nie wychodzą z mody od lat 40. dwudziestego wieku. To dziś jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Kto się zajmuje ich projektowaniem i szyciem? Najdroższe kosztują majątek!

Eleganckie szpilki damskie – arcydzieła przemysłu obuwniczego

Eleganckie szpilki damskie od słynnego projektanta to dziś marzenie niejednej kobiety. Szpilki dodają elegancji i pewności siebie. A także centymetrów. Te od najsłynniejszych projektantów stanowią także potwierdzenie statusu majątkowego i pozycji społecznej. A poza tym są po prostu piękne!

Eleganckie szpilki damskie i ich król

Najwyżej cenione dziś, kultowe już eleganckie szpilki damskie z najwyższej półki projektowane są przez Manolo Blahnika. Hiszpański projektant urodził się w 1942 roku. Jest właścicielem sieci luksuswych butików obuwniczych rozrzuconych po całym świecie. Ceny jego szpilek nie schodzą poniżej 500 dolarów. Produkowane przez niego eleganckie szpilki damskie są wysadzane brylantami i szlachetnymi kamieniami. W ślady Blahnika poszli kolejni projektanci – Nicholas Kirkwood, Jimmy Choo czy Christian Louboutin. Projektowane przez nich eleganckie szpilki damskie noszą gwiazdy i celebrytki. Uwielbienie dla ich butów deklarują między innymi Lady Gaga, Beyonce i Rihanna.